За 9 місяців компанії Smart Energy видобули 300 млн м3 газу

By in
32

Група компаній Smart Energy, до складу якої входить Представництво “Регал Петролеум Корпорейшн Лімітед” (Enwell Energy plc) оголошує виробничі результати за 9 місяців 2021 року.

Загальний обсяг видобутку природного газу її компаніями склав 299,9 млн м3, газового конденсату – 27,4 тис. т. Це на 0,8% менше та 4,1% більше відповідно за аналогічні показники минулого року.

Також, за 9 місяців поточного року, Smart Energy виробила 7 191 т скрапленого пропан-бутану, що на 6,7% більше за аналогічний показник 2020 року.

Попри природнє виснаження пластової енергії продуктивних горизонтів родовищ, що розробляють компанії групи Smart Energy, обсяги видобутку залишаються стабільними*. Зокрема, середньодобовий видобуток газу складає 1,1 млн м3/добу.

Smart Energy продовжує нарощувати видобуток у Полтавському регіоні завдяки введенню в роботу нової свердловини №25 на Свиридівському родовищі. Водночас, через зупинку однієї із свердловин на КРС та природнє виснаження продуктивних горизонтів спостерігається зниження обсягів видобутку на родовищах Харківського регіону групи.

«Весь звітний період ми активно працювали над утриманням обсягів видобутку на наших родовищах. Зараз наші компанії активізують свої ресурси в напрямку буріння нових свердловин, щоб повернути позитивну динаміку збільшення видобутку. Зокрема, на даний час в бурінні перебувають дві нові свердловини і плануємо невдовзі розпочати буріння ще однієї», – прокоментував генеральний директор групи Smart Energy Сергій Глазунов.

У цьому році Smart Energy пробурила свердловину №29 на Свиридівському родовищі (глибина 5 450 м). Наразі проходять її випробування, після успішного завершення яких свердловина буде введена в експлуатацію.

У вересні на цьому ж родовищі було розпочато буріння свердловини №31, проєктна глибина якої складає 5 250 м. Буріння заплановано закінчити наприкінці 1 кварталу наступного року. У разі подальших успішних випробувань її введення в роботу очікується у 2 кварталі 2022 року. Свердловина №31 націлена на встановлення промислового значення покладів вуглеводнів горизонтів В-21 і В-22 візейського ярусу, продуктивність яких підтверджена пробуреними поруч свердловинами.

Крім того, у звітний період було розпочато роботи з реконструкції тимчасової замірно-сепараційної установки (ТЗСУ). Вони передбачають модернізацію установки стабілізації конденсату, збільшення потужності ТЗСУ та ємкісного парку газового конденсату та пропан-бутану. Роботи мають на меті підвищити загальну ефективність ТЗСУ, покращити якість її продукції та збільшити вилучення скрапленого пропан-бутану, водночас зменшивши викиди в навколишнє середовище.

У серпні Smart Energy розпочала буріння свердловини №4 на Свистунківсько-Червонолуцькому родовищі (Полтавська обл.). Її проєктна глибина складає 5 565 м. Першочерговим завданням свердловини №4 є встановлення промислового значення покладів вуглеводнів горизонту В-22, а також дослідження горизонтів В-16 і В-21 візейського ярусу. Завершення буріння заплановано на середину 2022 року.

*2020 високосний рік


54321
(0 votes. Average 0 of 5)